Hotové (kusové) záclony

Co dodá každé místnosti příjemnou útulnou atmosféru a ještě odvede kus dobré práce v oddělení praktičnosti? Záclony jsou možná sice jen drobností, bez které se interiér sice klidně obejde, ale ony přesto odvádějí tolik práce, i když si to na první pohled nemusíte uvědomovat.

Předně je to pohlcování zvuků a pachů. Prázdné místnosti či málo vybavené mohou trpět ozvěnou, kterou způsobuje hluk vracející se od stěn. Ten ale může být eliminován a to převážně závěsy, ale rovněž také záclonami. Ty také fungují jako pohlcovač pachů, což je sice na jednu stranu nevýhoda, neboť se proto musí častěji prát, ale na druhou odvádějí tak pachy rychleji pryč.

Další pozitivum záclon je nasnadě – díky nim vy můžete během dne vidět ven a světlo proudit do místnosti, ale lidé venku vám do talíře nevidí. Tento aspekt je u záclon samozřejmě klíčový.

Poslední věcí je potom design záclony, který může doladit celkový interiér a dodat mu určitou podobu. Tady ale vždy dejte pozor právě na to, jakou místnost právě záclonou vybavujete, protože každá má trochu jiné požadavky.

Dříve byla každá žena v podstatě švadlena – uměla si ušít oblečení, ubrus i záclony. Dnes s takovými záležitostmi ale není nutné ztrácet čas a tahat kvůli tomu šicí stroj zpod vrstvy prachu. Stylové záclony si můžete pořídit teď hned okamžitě, stačí si je správně rozměřit a objednat kusové.

Kusové záclony si v žádném ohledu nezadají s na míru ušitými záclonami, proto rovnou na pracné střídání a šití můžete zapomenout, protože to už udělal někdo za vás.

Kusové záclony mají všechny možné tvary a motivy, které byste si do svých oken mohli jenom přát. Vločky, květiny, kruhy, proužky, vlnky,… to všechno na kusových záclonách můžete nalézt, doplněné o zajímavé ukončení. To totiž nemusí být jenom rovné, ale spodní lem se může malinko zvedat, vlnit nebo klenout, podle toho, co se vám líbí.

Kusové záclony jsou jednoduše záclony bez práce, u kterých se musíte postarat jenom o to nejpříjemnější a vybrat si je. Pak už jenom stačí pověsit a užívat si denního světla proudícího skrz vaše nové záclony.

Stylové a elegantní záclony hotové

Pořízení záclon bylo dříve spojené s objednávkou určité metráže a poté hodinami strávenými nad šicím strojem. Dnes je tento problém vyřešen snadnou objednávkou hotové záclony na míru. Můžete si ji buď nechat ušít od profesionálky nebo potom najít na internetu odpovídající rozměr záclony hotové a koupit si ji přes eshop.

Záclony hotové jsou velmi pěkné, přičemž vám přitom odpadá jednak práce, jednak složité shánění, objednat si záclony můžete během pauzy na oběd, jednak učení se se strojem, pokud s ním nemáte moc zkušeností.

Záclony hotové mohou být se vzorkem, kdy asi nejžádanější jsou s výraznějším vzorkem do kuchyně a drobnými motivy do obývacího pokoje, nebo potom zcela bez motivů. Hladké záclony jsou velmi elegantní a hodí se do moderních bytů a domů. Pro některé interiéry ale mohou být příliš jednoduché a lehce tak narušovat obraznost celého pokoje.